Devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının sembolü olan ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşımızın, 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 98'inci yıldönümünü kutlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 
İstiklal Marşı bir Milletin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesidir. Her santiminin işgal edildiği; nice ihanetlerin görüldüğü ve nice şehit kanlarının döküldüğü bu kutsal topraklar için, birliğimiz ve dirliğimizi muhafaza gayesiyle yazılan İstiklal Marşı; sadece maneviyatı ile değil, söz ve şiir kalitesi bakımından da üstün ve zengin bir mana yüklüdür. Marşımız, istiklalini korumak zorunda kalan bir milletin son ışık sönene son ferdi can verene kadar vereceği VAROLUŞ mücadelesinin en önemli kanıtıdır.
Bu anlamlı ve müstesna günde İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Kabulünün 98'inci yıl dönümünü içtenlikle kutluyor; bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy, bütün İstiklal Savaşı kahramanlarımız ve tüm Şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.
 
Ruhları şad, mekanları cennet olsun.
                                                                                                                                                                   Mehmet Erhan TÜRKER
                                                                                                                                                                                     Kaymakam