Dünyada ilk defa çocuklara armağan edilen bayram olma özelliğini taşıyan ve tüm dünya çocuklarını ülkemizde buluşturan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98. Yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Türk’ün varoluş mücadelesi Kurtuluş Savaşımızın en önemli dönüm noktalarından olan 23 Nisan 1920 Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun ve yine Türk ulusunun bağımsızlık ve özgürlük iradesinin tüm dünyaya haykırıldığı tarihtir.
İstiklal Mücadelemiz, ülkemizin o günlerde içinde bulunduğu her türlü güçlüğe ve olumsuz şartlara rağmen,  ilk meclisimizin ortaya koyduğu " Hâkimiyet, kayıtsız şartsız milletindir" şiarı sayesinde kazanılmıştır. Milletimizi ortak bir gaye etrafında birleştiren ilk Meclisimiz,  vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin, hür yaşama uğruna sergilenen fedakârlığın en güzel timsali olmuştur.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünyanın geleceğini şekillendirecek olan çocukların, birbirlerine dostluk, sevgi ve saygı duymaları halinde dünyanın daha güzel olacağını o günlerde öngörerek ulusal egemenliğimizin ilan edildiği bu günü bayram yaparken aynı zamanda uluslararası barış ve dostluğa giden yolun en önemli mihenk taşı olarak belirlemiş ve Türk milletinin yanında çocuklara da armağan etmiştir.
Bu vesileyle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Ulusal Kurtuluş Mücadelesi uğrunda can veren şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle; halen yaşamakta olan gazilerimizi minnetle anıyor; tüm dünya çocuklarının ve Türk milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı içtenlikle kutluyorum.
                                                                 
 
                                                                                                                                                                                                  Mehmet Erhan TÜRKER
                                                                                                                                                                                                           Kaymakam