Örf, anane ve kültürümüzde önemli yeri olan müstesna zaman dilimlerinden; bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın ve Bayramı hep birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız.
 
Dini Bayramlarımız, milli birlik ve kardeşliğin, iyiliğin ve güzelliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın her zamankinden daha fazla hissedildiği ve yoğunlaştığı önemli günler arasındadır.
 
Bu kutlu günler vesilesiyle aziz şehitlerimiz ve onların bizlere birer emaneti olan aile fertlerini ve yakınlarını bir kez daha minnetle ve şükranla hatırlamak; kahraman gazilerimizi ve ailelerini unutmamak, akrabalık ve komşuluk bağlarını pekiştirmek, aile büyükleri ve tüm sevdiklerimizle hemhal olmak ve kucaklaşmak küskünlükler, dargınlıklar varsa gidermek bizi daha da güçlü kılacaktır…
 
Unutmayalım ki, Bayramlar sevinç ve neş’e kaynağı günlerdir. Sevinç ve neş’e ise paylaştıkça çoğalır, çoğaldıkça anlam kazanır. Onun için, bugünlerde ülkemizin ve milletimizin içerisinden geçtiği bu zor süreçte yaşamak zorunda kaldığımız sıkıntıların, güçlüklerin ve meşakkatin üstesinden gelmeyi bilen bir millet olarak bu Mübarek günlerin hatırına birbirimize daha candan ve gönülden sarılalım. Kardeşliğimize halel getirmek isteyen, ayrılık ve nifak tohumları ekmeye çalışan bizim bölünmemizi isteyen şer odaklarına fırsat vermeyelim.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Aydıncıklı hemşehrilerimizin ve sakinlerimizin mübarek Kurban Bayramını gönülden kutluyor, Bayramın Ülkemize, Milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa sevgi, hoşgörü, kardeşlik, huzur, güven, birlik ve beraberlik getirmesini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 
 
 
                                                                                                                Mehmet Erhan TÜRKER
                                                                                                                    Aydıncık Kaymakamı