Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da ebedi azaptan kurtuluş olan bir Ramazan ayını daha geride bırakarak bayrama kavuştuk. Ramazan-ı Şerif’i tamamlayarak bizleri Bayrama kavuşturan Rabbimize hamdolsun.

Bayramlar mutlulukların paylaşıldığı, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin güçlendirildiği, millet olarak gönüllerimizin bir olduğunu idrak etmemize vesile olan en ulvi günlerdendir. Bu ulvi günlerde gönülden gönüle yollar inşa ederek küskünlüklere, kırgınlıklara nihayet verelim. Geride bıraktığımız Ramazan-ı Şerif’te ve Bayramında oluşan manevi iklimi, bütün ömrümüze yaygınlaştırmanın da gayreti içinde olalım.

Bu güzel bayramı, kıymetli değerlerimiz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu vesileyle, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Bu duygularla Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor; bu mübarek günlerin, aziz milletimizle birlikte tüm İslam âleminin birliğine, beraberliğine ve kardeşliğine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum.